نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: جاسوس (سطح مبتدی تا پیشرفته )

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 3 پست

جاسوس (سطح مبتدی تا پیشرفته )

جاسوس از ب بسم اله تا نون پایان

موضوعاتی که تو این آموزش به اون ها اشاره شده
    مقدمه
    قابلیت های جاسوس های نژادهای مختلف
    نحوه جاسوسی کردن
    قدرت چشم جاسوس و قدرت هجومی و دفاعی جاسوس
    تکنیک های جاسوسی
    کتیبه چشمان عقاب
    فرمول محاسبه تلفات در جاسوسی
    پاسخ به چند سوال

مقدمه

یکی از قابلیت های که تو اکثر بازی های استراتژیک وجود داره ، جاسوس و جاسوسی هست و دژکوب هم از این قاعده مستثنی نمی باشه
    در دژکوب هم شما قادر خواید بود تا از دهکده اکانت های دیگه جاسوسی کرده و از تعداد لشکریان موجود در دهکده ، منابع موجود در انبارها و سطح دیوار دهکده و همچنین اقامتگاه یا قصر اون دهکده با خبر باشین ، جاسوسی به شما کمک خواهد کرد تا از هدر رفتن منابع و همچنین زمان و به خطر انداختن سربازان خود جلوگیری کنید ، در این راهنما قصد بر این هست تا همه چی در مورد جاسوس عنوان بشه و نواقصی هم اگه داشت توسط سایر عزیزان کامل بشه

نژآدهای مختلف جاسوس هاس مختلف

در هر نژآد سرباز مخصوصی برای جاسوسی وجود داره ، که قبلش باید تو دارلفنون تحقیق بشن

توتن ها : خبرچین توتن دارن (میزان منابع لازم جهت ساخت و تحقیق و تو عکس زیر میبینین )

رومی ها : خبرچین دارن (میزان منابع لازم جهت ساخت و تحقیق و تو عکس زیر میبینین )

گول ها : ردیاب دارن : (میزان منابع لازم جهت ساخت و تحقیق و تو عکس زیر میبینین )

مقایسه جاسوس های مختلف نژآد های محتلف :

سرعت : ردیاب با 17 خونه سریعترین ، خبرچین با 16 خونه رتبه بعدی و جاسوس توتن با 9 خونه در مقام اخر قرار داره
    سرعت حرکت جاسوس به خصوص برا اکانت هایی که قرار کتیبه چشمان عقاب بگیرن مهم هست که در ادامه توضیح میدم

منابع ساخت و هزینه تحقیق : دستیابی به جاسوس توتن راحت تر از 2 نژاد دیگست ، چون جاسوس توتن تو سربازخونه ساخته میشه و مثل 2 نژاد دیگه لازم به ساخت اصطبل و پیشنیاز آن ها نیست ، رسیدن به قدرت جاسوسی تو اول بازی مهم هست و کاربردهای خاص خودش و داره ، تو اول بازی دست پر برگشتن سربازها از غارت و همچنین غارت کردن با ریسک کم مهم هست

هزینه نگهداری و قدرت جاسوسی : قدرت جاسوسی برای خبرچین و ردیاب بیشتر از جاسوس توتن هست ولی هزینه نگداری باتوجه به قابلیت ابشخوری رومی ها ، خبرچین و جاسوس توتن یک گندم در ساعت مصرف میکنن و ردیاب 2 گندم در ساعت

نتیجه گیری شخصی : اگر در جاسوسی منافع خود اکانت مد نظر باشه جاسوس توتن و رومی تقریبا برابر هستند (شاید جاسوس توتن با کمی اختلاف برتر هم باشه ) ولی اگه منافع ساید مد نظر باشه خبرچین رومی ها از سایرین خیلی بهتر هست

نحوه جاسوسی :

جاسوسی کردن هم به مانند لشکر کشی میباشه ، کافیه روی دهکده ای که میخواهین ازش جاسوس کننین رفته و گزینه لشکر کشی و انتخاب کنین و با انتخاب تعداد سرباز لازم برای جاسوسی (دقت کنین که فقط باید تنها جاسوس انتخاب بشه و از سایر سربازها تو جاسوسی نباید استفاده بشه ) و زدن تائید اقدام به جاسوس کنین

همونطور که تو عکس معلومه 2 نوع جاسوسی وجود داره که بسته به نوع نیاز باید انتخاب کنین ، که در مورد منابع موجود دهکده حریف اطلاع بدست بیارین یا نه در مورد دیوار یا سطح اقامتگاه

قدرت جاسوس و چشم جاسوسی

در بحث جاسوسی دونوع قدرت مجزا مطرح میشه

چشم جاسوس :
    یه موقع هست که محاجم فقط با جاسوس اتک داده (یا اصطلاحا اقدام به جاسوسی میکنه ) در این حالت فقط در دهکده مدافع نیروهای جاسوس موجود در دفاع تو نتیجه حمله نقش خواهند داشت و دوئلی ما بین نیروهای جاسوس مدافع و مهاجم صورت خواهد گرفت و سایر نیروها نقشی نخواهند داشت ، این دوئل براساس قدرت چشم جاسوس که در جدول زیر بر اساس نژآد های مختلف و بسته به سطح زره سازی و آهنگری جاسوس لیست شده

چیزی که در جاسوسی مد نظر هست همین قدرت چشم جاسوس هاست برای مثال اگه به جاسوس توتن دقت کنید قدرت چشمش تو سطح 1 در هنگام حمله (زمانی که دارین از دهکده رقبا جاسوسی میکنین ) برابر با 35.54 هست و در هنگام دفاع (زمانی که جاسوس تو دهکده خودی قرار داره ) برابر با 20.44 هست

قدرت حمله و دفاع جاسوس

از جاسوس هم میشه به همراه سایر نیروها تو دفاع وهم تو حمله استفاده کرد و دارای امتیاز دفاعی و امتیاز هجومی هرجند اندک هستن ، اگه در هنگام حمله سایر نیروها هم به همراه جاسوس باشن دیگه قدرت چشم جاسوس بی اثر خواهد بود و مفهومی نخواهد داشت و به مانند رخ دادن یک حمله عادی خواهد بود ، تو جدول بالا (جدول مربوط به منابع مورد نیاز ساخت و تحقیق جاسوس های نژآد مختلف ) دفاع جاسوس تو سطح صفر رو میتونین ببینین قدرت حمله جاسوس هم چیزی در حدود هزارم هست (اون چیزی که قبلا سر انگشتی حساب کرده بودم قدرت حمله ردیاب 0.003 و قدرت حمله خبرچین 0.002 و قدرت حمله جاسوس 0.001 هست )

*اگه بخوام راجب مفهوم این حرف بزنم ، باید عرض کنم خواه نا خواه جاسوس تو دهکده باید باشه و تو حمله نیروهای دیگه مجبور هست با سایر نیروها ، از دهکده دفاع کنه ولی تو حمله شما انتخاب میکنین که با چی حمله کنین و جاسوسم یه نیرو واسه حمله نیست برا همین هست که نیروی دفاعی که واسه جاسوس در نظر گرفته شده به مراتب بیشتر از قدرت حمله اون هست

اهنگری وزره سازی
    هم قدرت چشم و هم قدرت حمله و دفاع جاسوس تو زره سازی قابل ارتقاع هست و برای سطح های مختلف از زره سازی با فرمول زیر قابل محاسبه هست

فرمول محاسبه افزایش قدرت جاسوس با افزایش اهنگری به صورت زیر هست
    قدرت چشم جاسوس = قدرت در سطح صفر * (1.015 ^ سطح اهنگری )

تکنیک های جاسوسی :

1)قبل از جاسوسی به عواقب اون هم فکر کنین ، زمانی که شما جاسوسی میکنین به احتمال 99 درصد رقیبتون از جاسوسی شما اطلاع پیدا خواهد کرد (مگر اینکه تو دهکده حریف سرباز جاسوس وجود نداشته باشه ، تو ادمه نحوه محاسبات تلفات نشون داده میشه)

2)در هنگام دفاع جاسوس مقابل جاسوس ، به جاسوس های مدافع آسیبی نخواهد رسید ، اما جاسوس های مهاجم خسارت خواهند دید و اگه میزان خسارت 100 درصد باشد ، قادر به جاسوسی از دهکده مدافع نخواهید بود ، پس در انتخاب تعداد جاسوس دقت داشته باشین

3)بدست آوردن حجم دفاعی : بعد فیک بارون کردن حریف میتونین با یه جاسوسی از مقدار دفاعی جم شده تو دهکده خبردار بشین

4)دوبل اسکات : اصطلاحی هست بین بازیکنای دژکوب که منظورش جاسوسی از حریف در 2 فاصله زمانی اندک ، جهت استفاده در موارد خاص

الف ) شناسایی دهکده نان کپ ، مثلا شما میدنید هر سرباز گرزی زمان ساختش تو سربازخونه سطح 20 یه چیزی در حدود 1 دقیقه 18 ثانیه طول میکشه وقتی شما با این اختلاف زمانی جاسوسی میکنین و میبینین به تعداد لشکریان یک گرزی اضافه شده این میتونه خبر از وجود نان کپ بده (البته شناسایی نان کپ راهکارهای دیگه هم داره که باید جمع بندی کنین )

ب) شناسایی پارکینگ : اغلب بازیکنا بعد یه مدتی دیگه نمیتونن همه سربازهارو تو یه ده نگهدارن و اغلب اونارو به به سایر دهکده ها و یا اکانت های دیگه میفرستن و اغلب این دوستان عادت دارن این سربازها رو تو ابادی ها پارک کنن ، شما به جا اینکه بیاین تک تک ابادی ها رو جاسوس کنین میتونین یه دوبل اسکات از خود دهکده بکشین و میزان تولید گندم اون دهکدرو بدست بیارین
    (مقدار گندم در انبار تو جاسوس دوم – مقدار گندم تو جاسوسی اول )*3600 =مقدار تولید گندم
    حالا اگه این مقدار کمتر از حالت نرمال باشه یعنی این اکانت تو خارج از دهش دارای سرباز هست ، حالا یا تو واحه ها و یا هم تو غارت

ج) شناسایی میزان تولیدات دهکده با استفاده از روش فوق برای به صرفه بودن چیف و یا سایر موارد

کتیبه چشمان بزرگ :
    کتیبه ای که مستقیم بر روی جاسوس تاثیر داره کتیبه چشمان هست که بسته به نوع کتیبه میتونه جاسوس های شمارو در نهایت تا 10 برابر هم قویتر کنه یعنی در ان واحد با استفاده از این کتیبه 100 تا جاسوس شما کارکردی برابر با 1000 جاسوس خواهد داشت در حالی که داره همون 100 تا گندم مصرف میکنه
    همونطور که گفته شد با توجه به سرغت بالای خبرچین رومی و مصرف گندم پایین اون بهترین نژآد واسه گرفتن این کتیبه هست ، این کتیبه بهتر هست به اکانت لب مرزی داده بشه و خود کتیبه تو دهکده ای در قسمت های دور از مرکز نگه داشته بشه ، این کتیبه تو منافع ساید و معمولا کمک لیدر دفاعی و پلنر اتحاد هست ، علاوه بر موارد بالا از صاحب کتیبه انتظار میره
    الف ) کل سرورو زیر رو کنه ، اکانت های مهم اکانت های کتیبه دار واندر

ب ) شناسایی زننده های اتک های اصلی ، از طریق دوبل اسکات
    وجود قهرمان تو دهکده مهاجم و یا میزان گندم موجود در انبارها ، وجود لشکریان ، میزان گندم منفی ده همه و همه میتونه نشانه هایی از فیک بودن (دوروغین ) یا واقعی بودن حمله باشه

ج )مشخص کردن سایز همرها و دفاع ها خلاصه پتانسیل ساید های رقیب

فرمول محاسبه تلفات تو جاسوسی :

X = قدرت چشم مهاجم
    Y = قدرت چشم مدافع

اگرx کمتر از y باشه جاسوسی رخ نخواهد داد و تلفات مهاجم 100 درصد نیروها خواهد بود
    در غیر این صورت اگر x>y باشه تلفات مهاجم به صورت فرمول زیر محاسبه میشه
    100*(1.5^(y/x))
    برای مثال فرض کنین 10 تا خبرچین سطح 0 دارین که قرار از یه ده که دارای 4 تا ردیاب سطح 0 هست جاسوسی کنن در این حالت :
    X=10*35=350
    Y=4*20=80
    کنون درصد تلفات مهاجم برابر است با
    100*((80/350)^1.5)=10.92
    یعنی محاجم 10 درصد تلفات میده که تو لینک زیر مشاهده میکنین
    لینک شبیه سازی حمله

پاسخ به چند سوال :
    چگونه میتونم جاسوسی کنم تا حریف متوجه نشه ؟
    تقریبا غیر ممکن هست که حریف متوجه از جاسوسی شما نشه ، با توجه به فرمولی که تو محاسبه تلفات جاسوسی عنوان شد در صورتی حریف از جاسوسی شما خبردار نمیشه که تلفات زیر 1 درصد باشه

جاسوس توتن سواره هست یا پیاده ؟
    از نظر من جاسوس توتن هم سواره هست و هم پیاده ، تو خود بازی قهرمان یه کفشی داشت وقتی پاش میکردی باعث میشد سواره نظام سرعت بگیره وقتی با جاسوس توتن این کفش و تست میکردی تاثیری نداشت ، پس میتونستی نتیجه بگیری که جاسوس نیروی پیاده نظام !!!اما وقتی تو kirilloid نقش جاسوس توتن تو حمله محاسبه میشه، نتیجه گرفته میشه که جاسوس توتن جزو سواره نظام هست

ایا نیروهای جاسوسی که به عنوان پشتیبان استفاده میشن کتیبه چشمان رو اون ها هم اثر داره ؟
    خیر کتیبه چشمان عقاب فقط روی جاسوس های دهی تاثیر داره که کتیبه تو اون ده قرار داره ، اگه کتیبه بزرگ باشه رو تموم جاسوس های اون اکانت که دارای کتیبه هست تاثیر میذاره و نیروهای پشتیان از کتیبه تاثیر نمیگیرن

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

...

سلام علی جان واقعا خسته نباشی .... واقعا حال می کنم می بینم هنوز افرادی هستن که به بحث آموزش اهمیت میدن ... دمت گرم :ایکس

یه چندتا سوال حین خوندن پست به ذهنم رسید گفتم بد نباشه از خودت بپرسم ... سوال هایی که تو ذهن بیشتر ما هستن و شاید اکثریت جوابش رو بدونن ولی بهتره پرسیده بشه تا به یه جواب همهگانی و جامع برسه

1. توی جاسوسی باید حمله ی غارت بزنیم یا حمله ی عادی ؟ فرق این دو حالت چیه ( اگه فرقی داشته باشن ) و کدوم یکی بهتره؟

2. خود من به عنوان شخصی که اطلاعات سطحی از جاسوسی دارم , باید با چه مقدار نیرو از شخصی جاسوسی کنم که مطمئن هستم تو دهش جاسوس داره ؟ برای مثال من حدس میزنم یه شخصی تو دهش ( مثلا پایتخت ) 1000 تا جاسوس داره !!! .... بهترین و به صرفه ترین مقدار نیرویی که باید تو جاسوسی استفاده کنم حدودا چقدره؟

3. آیا دیوار هم توی دفاع جاسوسی ها موثره یا نه؟ ( چه سوال سختی :دی )

4 . امتیاز مورال جمعیت چطور ؟

5. یا مثلا 20 % دفاعی که قهرمان به نیرو ها میده واسه جاسوس ها هم موثره یا نه؟ ( اینو وجدانا خودمم نمی دونم .... امتحانم نکردم :دی )

6. یه سوالی هم در مورد این قسمت داشتم ...
    ایا نیروهای جاسوسی که به عنوان پشتیبان استفاده میشن کتیبه چشمان رو اون ها هم اثر داره ؟
    خیر کتیبه چشمان عقاب فقط روی جاسوس های دهی تاثیر داره که کتیبه تو اون ده قرار داره ، اگه کتیبه بزرگ باشه رو تموم جاسوس های اون اکانت که دارای کتیبه هست تاثیر میذاره و نیروهای پشتیان از کتیبه تاثیر نمیگیرن
    اونجوری که من از اون قسمت قرمز رنگ پستت به ذهنم میرسه اینه که کتیبه ی چشمان فقط روی جاسوسای اکانتی که کتیبه داره اثر داره !....
    به فرض اگه خودت یه کتیبه ی چشمان منحصر داشته باشی و من یه مقدار جاسوس بهت پشتیبانی بفرستم ( که نمی فرستم ) جاسوسای منم اثر چشمان منحصر رو می گیرن یا نه؟

نمی دونم شاید من منظورتو بد متوجه میشم ..... همش تقصیره معلم ادبیاتمونه

بازم ممنون از وقتی که میزاری
    ویرایش توسط ZartVam : 02-26-2015 در ساعت 03:11 PM دلیل: ...
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!
    هیتلر

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 3 پست

سلام محسن خان ، عزیزمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZartVam نمایش پست ها

[COLOR="#0000FF"]1. توی جاسوسی باید حمله ی غارت بزنیم یا حمله ی عادی ؟ فرق این دو حالت چیه ( اگه فرقی داشته باشن ) و کدوم یکی بهتره؟
    توی جاسوسی فرق نداره از طریق غارت وارد این قسمت شی یا از طریق حمله عادی
    فرق غارت و حمله عادی زمانی هست که تو لشکرکشی علاوه بر جاسوس نیرو دیگه ای هم استفاده بشه
    2. خود من به عنوان شخصی که اطلاعات سطحی از جاسوسی دارم , باید با چه مقدار نیرو از شخصی جاسوسی کنم که مطمئن هستم تو دهش جاسوس داره ؟ برای مثال من حدس میزنم یه شخصی تو دهش ( مثلا پایتخت ) 1000 تا جاسوس داره !!! .... بهترین و به صرفه ترین مقدار نیرویی که باید تو جاسوسی استفاده کنم حدودا چقدره؟
    شکسته نفسی نفرمایین کتیبه چشمان به نحوی زیر دست شما بود برادر
    یه فرمول عنوان شد تو محاسبه تلفات جاسوسی ، که مهاجم باید سعی کنه تا جایی که میتونه مقدارش و کمتر کنه تا تلفات کمتر ببینه
    100*(1.5^(y/x))
    هرچقدر مقدار x بیشتر بشه خسارتی که میبینه کمتر هست

3. آیا دیوار هم توی دفاع جاسوسی ها موثره یا نه؟ ( چه سوال سختی :دی )
    بلی تا ثیر داره ، هم رو قدرت چشم جاسوس تاثیر داره و هم تو قدرت دفاع
    4 . امتیاز مورال جمعیت چطور ؟
    بلی مورال هم تاثیر داره هم رو قدرت چشم جاسوس تاثیر داره و هم تو قدرت دفاع
    *تو فرمولی که ارائه شده واسه تلفات مهاجم ،فرض شده جمعیت دو اکانت مساوی باشه (تا از مورال صرف نظر شه و محاسبات پیچیده نشه )
    5. یا مثلا 20 % دفاعی که قهرمان به نیرو ها میده واسه جاسوس ها هم موثره یا نه؟ ( اینو وجدانا خودمم نمی دونم .... امتحانم نکردم :دی )
    این 20 درصد قهرمان تو جاسوسی موثر نیست یعنی باعث افزایش قدرت چشم جاسوس نمیشه ، اما تو حمله و دفاع باعث افزایش قدرت دفاع و هجوم جاسوس میشه
    6. یه سوالی هم در مورد این قسمت داشتم ...

اونجوری که من از اون قسمت قرمز رنگ پستت به ذهنم میرسه اینه که کتیبه ی چشمان فقط روی جاسوسای اکانتی که کتیبه داره اثر داره !....
    به فرض اگه خودت یه کتیبه ی چشمان منحصر داشته باشی و من یه مقدار جاسوس بهت پشتیبانی بفرستم ( که نمی فرستم ) جاسوسای منم اثر چشمان منحصر رو می گیرن یا نه؟
    منم دقیقا نفهمیدم چی به ذهن شما میرسه
    اما منظور من
    اکانت a چشمان بزرگ داره به عنوان نیروی کمکی n تا جاسوس میفرسته اکانت b الان جاسوس هایی که به عنوان نیروی کمکی فرستاده شدن تحت تاثیر کتیبه قرار ندارن اما بالعکس نه ، یعنی اکانت b اگه جاسوس بفرسته به عنوان نیروی پشتیبان به اکانت a که کتیبه چشمان داره ، کتیبه چشمان دهکده اکانت a به همه جاسوس ها تاثیر میذاره

بازم ممنون از وقتی که میزاری
    ممنون از وقتی که گذاشتی وسوال هایی که جوابش و میدونستی پرسیدی ، تا باعث بشی مطالب بیشتر روشن شه ، و ایراداش تا حدی برطرف شه و واسه دوستان تازه وارد بیشتر مورد استفاده قرار بگیره