نظرسنجی: تاثیر افزایش سرعت بازی به نفع کدام نژاد است ؟

این یک نظرسنجی عمومی است . کاربران دیگر می توانند انتخاب شما را شماهده کنند

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: تفاوت های موجود در سرور 3x نسبت به سرور نرمال

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 3 پست

تفاوت های موجود در سرور 3x نسبت به سرور نرمال

میخواهیم اول یه مرورری با هم راجب تفاوت های موجود در سرور اسپید (3x ) با سرور نرمال (1x) داشته باشیم و بعد با رای دوستان و نظراتشون نتیجه گیری داشته باشیم که این تغیر سرعت بیشتر به نفع کدوم نژاد میتونه باشه :

رخدادهایی که به صورت 3 برابر تغیر خواهند یافت :
    تولید منابع دهکده ها 3 برابر خواهد شد
    زمان حرکت تاجر ها 3 برابر کاهش پیدا میکنه و ظرفیت حملشون 3 برابر افزایش پیدا میکنه
    زمان بالا بردن منابع و ساختمون ها 3 برابر کاهش پیدا میکنه
    زمان تربیت نیرو در سرباز خونه 3 برابر کاهش پیدا میکنه
    زمان فعال سازی کتیبه ها 3 برابر کاهش پیدا میکنه
    .
    رخدادهایی که تغییر می کنند اما نه 3 برابر
    حرکت لشکریان 2 برابر سریعتر میشن
    امتیاز فرهنگی برای ده جدید کمتر میشه مثلا امتیاز فرهنگی لازم برای ده دوم تو سرور نرمال 2000 هست و لی در سور 3x امتیاز لازم 500 هست
    امتیاز فرهنگی هر جشن کوچیک در سرور نرمال 500 تاست و در سرور 3x برابر 250 تاست
    زمان جشن تو سرور سرعت نصف سرور نرمال هست (همه اینها یعنی احداث ده ساده تر میشه و تعداد دهها میره بالا)
    .
    رخدادهای مهمی که تغیر نمی کنن :

1)مصرف گندم لشکریان و ساختمون ها ثابت هست (3 برابر شدن منابع به خصوص گندم و کاهش زمان تربیت نیرو با توجه به برابر بودن مصرف گندم لشکریان در سرور اسپید و نرمال کمک میکنه تا لشکریان عظیم تری تربیت بشن ، به نظرتون این عظیم تر شدن لشکریان به نفع کدوم نژاد هست ؟)

2)قدرت دفاع و حمله نیرو ها در سرور اسپید برابر با سرور نرمال هست (ولی تعداد نیروها افزایش پیدا میکنه مثلا دفاع سرباز پیاده که 40 بود یه وقتی هست شما 100 تا از سرباز پیاده داشته باشین یه وقتی هم هست که 300 تا )

3قدرت دفاعی دیوارهای نژادهای مختلف همانند سرور نرمال هست و استحکام دیوارها هم ثابت مونده (زمان ساخت دژکوب کمتر شده و میشه راحت رمر ساخت در عوض کیفیت دفاع پشت دیوارم رفته بالا ، این امر ایا باعث شده که بین دیوارها فرقی وجود نداشته باشه یا نه !!!)

4)استحکام ساختمون ها در برابر کاتا هم به مانند سرور نرمال هست و تاثیر سنگ تراشی هم فرق نکرده

5)قهوه خونه – ابشخوری – تله ساز (این مواردم فرقی نکرده ولی ..)

قهوه خونه 10 درصد قدرت حملرو افزایش میده (الان هرچه عددی که این 10 درصد بهش ضرب میشه بیشتر بشه تاثیرش بیشتر میشه 10 درضد 100 میشه 10 ولی 10 درصد از 1000 میشه 100)

ابشخوری : تو مدت زمان بربار میزان تربیت نیرو تو اصطبل و 1.25 برابر میکنه (اینم تا حدودی مثل قبل هست با یه خورده تفاوت های ریز مثل اینکه همیشه نمیشه قهوه خونرو استفاده کرد )

تله ساز : فرقی نکرده و به همون تعداد که تو سرور نرمال بود یعنی 400 تا تو سرور اسپیدم به همون روال هست

6)مخفیگاه : این مورد هم با سرور نرمال مو نمیزنه ، اونجا هم ظرفیت مخفیگاه گول 2000 تاست در سرو ر 3x هم ، و ظرفیت مخفیگاه توتن و رومن 1000 تا

7)ظرفیت انباره :ظرفیت انباره ها هم ثابت هست یعنی هر انبار استاندارد ظرفیتش همون 80000 تاست (ظرفیت انبار هرچقدر بیشتر بشه تعداد تعدیل ها کمتر میشه ، نیاز به سر زدن به اکانت کمتر میشه ، میشه تعداد زیادتری نیرو تو دهکده نگهداشت .....)

8)کتیبه ها : نسبت به سرور نرمال تغییر نمی کنه (اما شما با یه چکمه و لشکری از رعدها میتونین تو تمام مختصات بازی جولان بدین)

9)غارت : نسبت به سرور نرمال راحت تر و بیشتر شده ( سرعت حرکت نیرو ها بیشتر ، تعداد نیروها زیادتر ، منابع فارم ها زیادتر با این تفاصیر نژادی هست که بیشتر از سایرین از افزایش سرعت سرور تو زمینه غارت بهرمند شده باشه!!! )

وتفاوت های زیاد دیگه ای که تو نگاه اول شاید فرقی نکنه ولی وقتی میری تو عمقش میبینی که تو بازی تفاوت ایجاد میکنه(عین دونده سرعت و ماراتن ، هر دوتا دارن میدوئن ولی ...)

علی - پوآرو

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

ممنون علی جان از پست زیبا و مفیدی که گذاشتی

نکته ای که فکر می کنم یادت رفته و به نظر من خیلی تا ثیر گذار هست تو سرور های اسپید , ساخت و ساز همزمان منابع و ساختمان ها برای نژاد رومن هست
    ** با توجه به اینکه بیشتر بازیکن ها ساخت وساز اکانتشون رو بدون صرف گلد انجام میدن ( البته نه همه ) , بنابراین مهمه که تو تایمی که می تونن صرف اکانتشون کنن چقدر می تونن دهکده هاشون رو ارتقاع بدن که این مزیتی برای نژاد رومن هست ... حالا این مزیت رو در کنار گفته ی خودت :
    امتیاز فرهنگی برای ده جدید کمتر میشه مثلا امتیاز فرهنگی لازم برای ده دوم تو سرور نرمال 2000 هست و لی در سور 3x امتیاز لازم 500 هست
    زمان جشن تو سرور سرعت نصف سرور نرمال هست (همه اینها یعنی احداث ده ساده تر میشه و تعداد دهها میره بالا)
    قرار بدی یه ضریبی به برتری نژاد رومن اضافه میشه

و یه نکته ی دیگه ( استنباط خودم ) :

1.
    1)مصرف گندم لشکریان و ساختمون ها ثابت هست (3 برابر شدن منابع به خصوص گندم و کاهش زمان تربیت نیرو با توجه به برابر بودن مصرف گندم لشکریان در سرور اسپید و نرمال کمک میکنه تا لشکریان عظیم تری تربیت بشن ، به نظرتون این عظیم تر شدن لشکریان به نفع کدوم نژاد هست ؟)
    2.
    7)ظرفیت انباره :ظرفیت انباره ها هم ثابت هست یعنی هر انبار استاندارد ظرفیتش همون 80000 تاست (ظرفیت انبار هرچقدر بیشتر بشه تعداد تعدیل ها کمتر میشه ، نیاز به سر زدن به اکانت کمتر میشه ، میشه تعداد زیادتری نیرو تو دهکده نگهداشت .....)
    این دو نکته ای که اشاره کردی قاعدتا باید به نفع نژادی باشه که همری با گندم خور کم و پوینت هجومی زیاد داشته باشه که باز هم مزیتی برای نژاد رومن هست
    * تنها ترکیب هجومی که از ترکیب شمشیرزن و سزار رومن امتیاز هجومی بیشتری داره , ترکیب گرزی و شوالیه توتن هست که با توجه به گندم مصرفی و ظرفیت انبارها ( که همانند سرورهای نرمال 80 کی ظرفیت دارن ) تو سروری که فرض شده , ساختنش سخت هست و همینطور به صرفه نیست ( بازهم نه برای همه )
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!
    هیتلر

3. تشکر MOD Ali_Poaro, ** NAZI ** تشکر نمود
    پسندیدن MOD Ali_Poaro, ** NAZI ** پسندید

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ZartVam نمایش پست ها
    ممنون علی جان از پست زیبا و مفیدی که گذاشتی

نکته ای که فکر می کنم یادت رفته و به نظر من خیلی تا ثیر گذار هست تو سرور های اسپید , ساخت و ساز همزمان منابع و ساختمان ها برای نژاد رومن هست
    ** با توجه به اینکه بیشتر بازیکن ها ساخت وساز اکانتشون رو بدون صرف گلد انجام میدن ( البته نه همه ) , بنابراین مهمه که تو تایمی که می تونن صرف اکانتشون کنن چقدر می تونن دهکده هاشون رو ارتقاع بدن که این مزیتی برای نژاد رومن هست ... حالا این مزیت رو در کنار گفته ی خودت :

قرار بدی یه ضریبی به برتری نژاد رومن اضافه میشه
    با این نکته به شدت موافقم اما ادامش
    واسه همری که گندمخورش کمه که دیگه فرقی نمیکنه
    همری که گرزی داره کمر صاحبش رو واسه جور کردن گندم میشکنه
    که تو اسپید درسته که تعداد گرزیها بیشتر میشه ولی بخاطر همون دلایل غارت و پاپ بیشتر راحتتر میشه از پس گندمش بر بیاد
    مثال عینی حرفم هم رکوردهایی که در زمینه ساخت گرزی تو اسپید وجود داره
    با اتک پویت فوق العاده

5. تشکر MOD Ali_Poaro, ** NAZI ** تشکر نمود

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 6 پست

بسته به شرایط بازی داره
    و اینکه تو کدوم سرور باشه منظورم ای ار و اینجا یا دات کام تفاوت داره سعی میکنم کامل نظرم رو بگم هر وقت کامل جمع بندی شد
    پست زیبایی بود مرسی علی جان

7. تشکر MOD Ali_Poaro تشکر نمود
    پسندیدن MOD Ali_Poaro پسندید

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

رخدادهایی که به صورت 3 برابر تغیر خواهند یافت :
    تولید منابع دهکده ها 3 برابر خواهد شد
    زمان حرکت تاجر ها 3 برابر کاهش پیدا میکنه و ظرفیت حملشون 3 برابر افزایش پیدا میکنه
    زمان بالا بردن منابع و ساختمون ها 3 برابر کاهش پیدا میکنه
    زمان تربیت نیرو در سرباز خونه 3 برابر کاهش پیدا میکنه
    زمان فعال سازی کتیبه ها 3 برابر کاهش پیدا میکنه
    پلری تو روزاول سرور نرمال رجیستر میکنه
    ده اولش تا پایان سرور فرضا 4 میل منبع تولید میکنه
    اگه تو سرور 3x هم رجیستر کنه چون تایم سرور 3x کمتره همون مقدار منبع رو تولید میکنه (داستان گندم جداست )
    تاجر ها هم به نفع گول هست بعدش هم رومن و توتن برابری نسبی دارن
    مابقی داستان ها برای همه نژاد ها یکسانه

برای فیدرها مثلا اگه فول ساخت بالا بدید 600 ساعت طول بکشه تو سرعت 200 ساعت طول میکشه
    رومن هم مزیت نژادیش هست اگه تو سرعت سریع تر بالا میاد تو نرمال هم سریع تر بالا میاد

رخدادهایی که تغییر می کنند اما نه 3 برابر
    حرکت لشکریان 2 برابر سریعتر میشن
    من فک میکردم سرعت نیرو ها هم 3 برابر بشه
    اگه 3برابر بود یه اکنت رو تو سرور نرمال کنتور مینداختی با سرور 3x برابر بود در طول سرور (منظورم مسافت طی شده توسط نیرو هاست)
    اما چون 2 برابره در کل به ضرر 3x هست
    امتیازه فرهنگی هم به نحوه خاصی هست
    تا 125 تا ده تو دژکوب امار امتیاز فرهنگیش هست
    مثلا دژکوب نهایت ده رو 100 در نظر
    طبق فرمول خودشون که بهترین فرمول برای افزایش ده هست تایمی که برای سرور در نظر گرفتن میشه 100 تا ده زد
    چه تو نرمال چه تو سرعت واسه همین فرقی نداره
    رخدادهای مهمی که تغیر نمی کنن :

3برابر شدن تولید گندم باعث راحتر شدن نگهداری نیرو ها میشه و همین موضوع باعث عظیم تر شدن لشکریان میشه
    هر چهقدر گندمت دیرتر منفی بشه یا منفیش کمتر باشه منابع بیشتری رو برای نیرو خرج میکنی

سه برابر شدن منابع با کمتر شدن سرعت ساخت برابری نسبی ایجاد میکنه
    برای فول ساخت کردن 7تا ده نیازه چه تو سرعت چه تو نرمال

2)قدرت دفاع و حمله نیرو ها در سرور اسپید برابر با سرور نرمال هست (ولی تعداد نیروها افزایش پیدا میکنه مثلا دفاع سرباز پیاده که 40 بود یه وقتی هست شما 100 تا از سرباز پیاده داشته باشین یه وقتی هم هست که 300 تا )

3قدرت دفاعی دیوارهای نژادهای مختلف همانند سرور نرمال هست و استحکام دیوارها هم ثابت مونده (زمان ساخت دژکوب کمتر شده و میشه راحت رمر ساخت در عوض کیفیت دفاع پشت دیوارم رفته بالا ، این امر ایا باعث شده که بین دیوارها فرقی وجود نداشته باشه یا نه !!!)

4)استحکام ساختمون ها در برابر کاتا هم به مانند سرور نرمال هست و تاثیر سنگ تراشی هم فرق نکرده

5)قهوه خونه – ابشخوری – تله ساز (این مواردم فرقی نکرده ولی ..)
    درسته
    قهوه خونه 10 درصد قدرت حملرو افزایش میده (الان هرچه عددی که این 10 درصد بهش ضرب میشه بیشتر بشه تاثیرش بیشتر میشه 10 درضد 100 میشه 10 ولی 10 درصد از 1000 میشه 100)
    همر ها یه مقداری سنگین تر میشن اما دفاع ها چند برابر سنگین تر میشن
    دلیل سنگینتر شدن همر ها هم تجربه بازیکن ها هست و زده نشدن از بازی
    مثلا من یهبار آرش چند شب نبود منم تو اوج جو بازی بودم اکنت رو تو تاپ غارت سر جاش نگه داشتم 1 نفری
    الان کل نیرو ها از بیگندمی بمیرن اون کارو تکرار نمیکنم تو جو بازی بودن باعث میشه آدم خیلی کارا بکنه
    تو سرور نرمال یه تایم هایی پیش میاد که حال بازی نداری اما تو اسپید کمتر این اتفاق میافته
    اگه از بازی زده نشی میتونی همون همر سرعت رو تو نرمال بکشی (رو کاغذ میشه )

ابشخوری : تو مدت زمان بربار میزان تربیت نیرو تو اصطبل و 1.25 برابر میکنه (اینم تا حدودی مثل قبل هست با یه خورده تفاوت های ریز مثل اینکه همیشه نمیشه قهوه خونرو استفاده کرد )

تله ساز : فرقی نکرده و به همون تعداد که تو سرور نرمال بود یعنی 400 تا تو سرور اسپیدم به همون روال هست

6)مخفیگاه : این مورد هم با سرور نرمال مو نمیزنه ، اونجا هم ظرفیت مخفیگاه گول 2000 تاست در سرو ر 3x هم ، و ظرفیت مخفیگاه توتن و رومن 1000 تا
    اینا تفاوتی با نرمال ندارن

ظرفیت انبار اساس بازی هست
    اگه عوض بشه طبق قانون که میشه گندم زار هارو تا بینهایت ادامه داد (ولی انبار تا 21 رو اجازه میده ) میشه بیشتر هم آپ کرد

8)کتیبه ها : نسبت به سرور نرمال تغییر نمی کنه (اما شما با یه چکمه و لشکری از رعدها میتونین تو تمام مختصات بازی جولان بدین)

9)غارت : نسبت به سرور نرمال راحت تر و بیشتر شده ( سرعت حرکت نیرو ها بیشتر ، تعداد نیروها زیادتر ، منابع فارم ها زیادتر با این تفاصیر نژادی هست که بیشتر از سایرین از افزایش سرعت سرور تو زمینه غارت بهرمند شده باشه!!! )

وتفاوت های زیاد دیگه ای که تو نگاه اول شاید فرقی نکنه ولی وقتی میری تو عمقش میبینی که تو بازی تفاوت ایجاد میکنه(عین دونده سرعت و ماراتن ، هر دوتا دارن میدوئن ولی ...)

علی - پوآرو
    در کل تعقیرات به نفع بازیکن های هماهنگ هست سرعت بیشتر هماهنگی بیشتری میخواد
    چون تعقیرات رو سرعت هست و مزیت نژادی گول هم سرعت هست ،سرعت گول بیشتر به شم میاد
    درکل من اسپیدباز نیستم و از تعقیرات اوطور که باید در جریان نیستم که بخوام نظر خوب بدم
    Oops

9. تشکر faramarz, MOD Ali_Poaro, ** NAZI ** تشکر نمود

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed نمایش پست ها

سه برابر شدن منابع با کمتر شدن سرعت ساخت برابری نسبی ایجاد میکنه

برای فول ساخت کردن 7تا ده نیازه چه تو سرعت چه تو نرمال

سه برابر شدن منابع با کمتر شدن سرعت ساخت که هر دوش باعث برتری پاپ بازا میشه
    چجوری برابری نسبی ایجاد میکنه؟
    منظورت سرعت ساخت سربازه؟

اگه از بازی زده نشی میتونی همون همر سرعت رو تو نرمال بکشی (رو کاغذ میشه )

بیخیال بابا رو کاغذ هم نمیشه
    البته بستگی به روش بازی هم داره
    یه سری از روشها هست که فقط تو اسپید جواب میده

ظرفیت انبار اساس بازی هست
    اگه عوض بشه طبق قانون که میشه گندم زار هارو تا بینهایت ادامه داد (ولی انبار تا 21 رو اجازه میده ) میشه بیشتر هم آپ کرد
    انبار تا 20 و گندمزار تا 21 هست دیگه اگه اشتباه نکنم؟
    به نظر من هم درکل به روش بازی فرد ربط داره ولی یه سوال
    الان مگه تو این سرورها سرور نرمال هم داریم که دارین دربارش بحث میکنین؟
    من که هرچی دیدم اسپیده؟
    کدومش نرماله؟

11. تشکر ** NAZI ** تشکر نمود

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

سلام به همه

سعید دادا میخواستم به این دوستمون یکچیزی رو اشاره کنم دیدم قبلش باید به شما اشاره کنم. اسپید رو بذار اسپید بازها نقد و بررسی کنن و با الفاظ و اصطلاحات و قواعد خودشون عنوان بشه که شما اینجو از بطن و بنیان دژکوب میحرفی براشون غریب نباشه.

13. تشکر ** NAZI ** تشکر نمود
    پسندیدن ** NAZI ** پسندید

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ŞђōΨğύŋ نمایش پست ها
    سلام به همه

سعید دادا میخواستم به این دوستمون یکچیزی رو اشاره کنم دیدم قبلش باید به شما اشاره کنم. اسپید رو بذار اسپید بازها نقد و بررسی کنن و با الفاظ و اصطلاحات و قواعد خودشون عنوان بشه که شما اینجو از بطن و بنیان دژکوب میحرفی براشون غریب نباشه.
    علی پوارو شخصاً دعوت کرد که نظر بدم منم از دید خودم (نرمافزاری )گفتم

عزیزان دارن 3 ماه سرور سرعت رو با 3 ماه سرور عادی مقایسه میکنن که دقیقا شبیه مقایسه 1 سرباز سواره با یه دونه پیاده هست بدون درنظر گرفتن گندم خور
    در این صورت سواره تو قدرت برتره اما...

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_ نمایش پست ها
    سه برابر شدن منابع با کمتر شدن سرعت ساخت که هر دوش باعث برتری پاپ بازا میشه
    چجوری برابری نسبی ایجاد میکنه؟
    منظورت سرعت ساخت سربازه؟
    دید منو و شما فرق داره شما لحظه رو میبیند من سرور رو می ببینم
    معلومه تو یه ماه میشه بیشتر پاپ زد تو اسپید
    اما اگه یه ماه اسپید رو (3ایکس استاندارد)با 3 ماه نرمال مقایسه کنی جواب حدودا یکی هست

اگه شما یه دهکده ای رو تو اسپید تو 5 روز فول آپگرید کنی تو نرمال 15 روز طول میکشه

تو مقایسه سرباز ها هم(مخصوصا تو دفاع ) گندم خور رو مقایسه میکنن نمیان 1 دونه سرباز پیاده رو با یهدونه سرباز سواره مقایسه کنن
    به اضای تعداد گندم خور سوراره با همون تعداد پیاده برسی میشه
    اینجا هم همونطوره وقتی قرار اسپسد رو بانرمال مقایسه کنی باید یه ضریبی به یکدوم بدی
    بیخیال بابا رو کاغذ هم نمیشه
    البته بستگی به روش بازی هم داره
    یه سری از روشها هست که فقط تو اسپید جواب میده
    وقتی سرعت بازی زیاد میشه سرعت بازیکن 3 برابر نمیشه
    اون روشهایی که میگید به دلیل سرعت بازیکن هست

فرض کنی یه اکنتی مثل ناتار توسط سیستم اداره میشه و طبق یه روال خواصی منابع اپکرید میکنه و سرباز میسازه وده جدید میزنه
    اگه به این اکنت حمله نشه و خودش هم به جایی حمله نکنه همون چیزی رو تو اسپید استاندارد میسازه که تواسپید معمولی میسازه
    اما وقتی پای منابع غارت به وسط بیاد چون غارت کردن تو اسپید با نرمال فرق داره حجم نیرو هام فرق پیدا میکنه
    و من اینجا منظورم بیگ همر نبود یه همر عادی بود
    بیشتر بیگ همر ها از غارت میان یا گندمشون از غارت تعمین میشه واسه همین به نظر شما رو کاغذ نمیشه
    تاپ غارت سرور نرمال اگه 1میل باشه تو زمان خواصی شاید تو اسپید 6 میل باشه تو همون تایم اگه سرور 3 ایکس باشه غارت اکنت 2 برابر بیشتر از نرماله
    این چیزیه کهمحاسبات کاغزی رو بهم میزنه

انبار تا 20 و گندمزار تا 21 هست دیگه اگه اشتباه نکنم؟
    به نظر من هم درکل به روش بازی فرد ربط داره ولی یه سوال
    الان مگه تو این سرورها سرور نرمال هم داریم که دارین دربارش بحث میکنین؟
    من که هرچی دیدم اسپیده؟
    کدومش نرماله؟
    انبار بزرگ تو اسپید d3 فک کنم 1 میل جاداره که میشه بیشتر از 3 برابر حالت عادی در صورتی که منابع ارتقاع گندمزار ثابت هست
    Oops

15. تشکر Ðŕ. Şђǒϯğύŋ, ** NAZI ** تشکر نمود
    پسندیدن ** NAZI ** پسندید