صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: تعدد زیاد سرورها = معضل فعلی

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط MOD AdMirAl نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز که ریپلای کردم پستتون رو شما فقط نقد کردید آیا راهکاری هم دارید برای ارائه؟
    بله ، راهکار خیلی ساده هست ، شما 1 سرور اسپید با سرعت 3 ران کنید نه 2 تا ببینید چجوری اون یک سرور توش غوغا میشه و همه اسپید باز ها دور هم جمع میشن هم خرج بیشتری میکنن که در آمد شما بیشتر میشه هم خودشون از سطح سرور لذت میبرن ( سرور اسپید 3 راندی بشه )
    یادم میاد توی .ir هم همیشه یه سرور اسپید 3 فقط بود

شما خیلی زود به زود سرور نرمال ران میکنید !
    الان من سرور E1 هستم سرور F1 هم هستم یه دوستی داشتیم اول با ما اومد E1 اکانتش هم هنوز هست بعد به قول معروف با سایدش حال نکرد رفت F1 بعد اونجا هم مشکل درون سایدی خورد بجای حل مشکل ،حذف کرد گفت 20 روز دیگه سرور جدید ران میشه میرم اونجا (G1) والا اکانتش Game oveer 666 بود تو سرور F1 که رنک یک سرور هم بود !!!
    و این روند هی ادامه پیدا میکنه چون ؛
    شما بهش دلیلی برای جنگیدن و موندن نمیدین هی جلوی پاش سرور جدید میزارین ! شما تعداد سرور هاتون رو کمتر کنید ، یا با فاصله بیشتر مثلا 4 ماه یا 100 روز سرور جدید استارت کنید ، که حداقل توی سرور قبلیش کتیبه هاش اومده باشه .
    الان فاصله زمانی شروع شدن سرور E1 با F1 چیزی حدود 40 روز بود و این موضوع باعث کم شدن بازیکن های سرور F1 شد ، و از این مثال ها زیاده .

ما نمیگیم مثل .com ، ولی حداقل نزدیک به سطح .ir سابق باشه ، سرور کلاسیک 3.6 اگه راه اندازی بشه پلیر های حرفه ای زیادی کشیده میشن اینجا ولی خب در آمد توی 3.6 نسب به ورژن 4 برای شما کمتره ،
    حالا تصمیم خودتونه کمیت یا کیفیت ؟ کدوم براتون مهم تره

2. تشکر Ramtin, cyrous تشکر نمود
    پسندیدن cyrous پسندید

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

سلام به همگی

سرور 50 قبلی برای اولین بار تو این اسپید یه اکانت ساختم یه چند تا دیگه از بچه های 3x باز هم مث من برای اولین بار بود که اومده بودن 50 کلا ما از همه جا بی خبر گفتیم قبل سرور فینال دست گرمی یه سرور پلی کنیم

دوستان از چیزی که میگم خودتون باخبرید ما از 680 تا پلیر سرور نتونستیم یه اتحاد 20 نفره درست و حسابی در بیاریم با این حال همون تعدادی که بودیم تا اونجا که میشد بازی رو تا اند گیم پیش بردیم خیلیا به من نامه دادن که این اولین بار هست که یه اتحا دیگه هم داره واندر 100 میکنه چون انگار همیشه یه اتحاد به راحتی واندر 100 میکرده

همر های دو تا از اکانتهای مارو خورد کردن و زدن کف ناتار یکی از هم اتحادیهایی که نقشه داشت از اتحاد خارج شد و رفت به اتحاد مقابل یکی دیگه هم که دارای عمارت دانش بود حذف کرد خخخخ

خدائیش این هم شد سرور 10 تا اکانت مقابل یه اتحاد 20 نفره با کلی مولتی اکانت یعنی اون 600 نفر واقعا تو سرور بودن یا فقط اسمشون بود من به 150 تا پلیر سرور تک تک نامه زدم برای دعوت به همکاری کلا 10 نفرشون هم همکاری نکردن :دی

ایا یه همچین سروری ارزش بازی کردن داره که مدیریت بعد اون سرور یه 50 دیگه ران کرده . ما اومدیم بحث اموزش لیدر ها رو عنوان کردیم که اقا امید زحمت کشید براش یه تاپیک زد و دوستان هم اومدن زحمت کشیدن تجاربشون رو در اختیار بقیه قرار دادن تا هر موسس اتحادی فکر نکنه لیدر شده دقیقا مشکلی که جنوب غرب تو سرور F3 با هاش مواجه بود که خودم سر این مسئله حذف کردم

اینکه تو یه سرور 3K پلیر ثبت نام میکنن و ما فقط 50 نفرشونو به زور تو ساید خودمون میبینیم واقعا خنده داره که از این 50 نفر به زور 20 نفرشون رو میشه گفت واقعا پلیرن که حداقل یه سرور رو تا اخر بازی کردن این امار رو من از خودم در نیاورم این امار سرور F3 هست که در حال حاضر تو جنوب غرب 10 تا پلیر فعال نداره

واقعا باید مدیریت یه فکری به حال برگزاری سرور ها بکنه تا پلیر ها یه جا متمرکز بشن نه اینکه مث الان با کمبود پلیر تو سرور ها مواجه هستیم 10 نفر تو 1000 با گلد مث اب خوردن واندر 100 میکنن . 10 نفر تو 500 خیلی راحت واندر 100 میکنن این هم وضیت سرور 3X که همونجور که آقا پیمان گفت برای بازیکن جذابیتی نمیمونه که بخواد بازی رو ادامه بده

خواهشا یه فکری به حال این سرور ها بکنید تا مث این هوای اسفند ماه سرد نشه :دی
    در زمان صلح پسران پدران را به خاک میسپارند و در زمان جنگ پدران پسران را

4. پسندیدن Knig}{T, WolFlanD پسندید

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

ازین پس سرورهای اسپید به صورت راندی برگزار میشه حتی اسپید 3 به طور مثال سرور 3 بعدی (g3) بعد از اتمام سرور f3 اجرا خواهد شد.
    اسپید های 10 و 20 یا 25 که خیلی وقته ران نشده چه برسه به همزمان
    سرور 50 هم به صورت راندی برگزار میشه. و سرور جدید بعد از تمام شدن سرور قبلی اجرا میشه. در مورد ادعای مولتی اکانتی سرور گذشته، این سرور به شدت بررسی شده و تمامی مولتی اکانت ها مسدود شدند.
    سرورهای 500 هم هیچ وقت تاکنون به صورت همزمان اجرا نشده و همیشه به صورت دوره ای بوده.
    سرورهای 1000 VIP نیز دوره ای بوده و همزمان برگزار نشده.
    به علت خرید حیوانات در سرور VIP نمیشه این سرور رو با 500 ادغام کرد. بنابراین ممکنه با دوتا یکی کردن این سرورها جمع پلیرها کمتر از جمع تک تک سرور ها بشه.
    در مورد سرور های 1 هم به خاطر اومدن سرور بی پایان بازه های طولانی تری اجرا خواهد شد. سوالم اینه که اعتراض دوستان به شرایط جدید هست یا منظور همون شرایط قدیم بوده و در جریان کاهش سرورها نیستند؟

6. تشکر Ðŕ. Şђǒϯğύŋ تشکر نمود
    پسندیدن Ðŕ. Şђǒϯğύŋ پسندید

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط WolFlanD نمایش پست ها
    بله ، راهکار خیلی ساده هست ، شما 1 سرور اسپید با سرعت 3 ران کنید نه 2 تا ببینید چجوری اون یک سرور توش غوغا میشه و همه اسپید باز ها دور هم جمع میشن هم خرج بیشتری میکنن که در آمد شما بیشتر میشه هم خودشون از سطح سرور لذت میبرن ( سرور اسپید 3 راندی بشه )
    یادم میاد توی .ir هم همیشه یه سرور اسپید 3 فقط بود

شما خیلی زود به زود سرور نرمال ران میکنید !
    الان من سرور E1 هستم سرور F1 هم هستم یه دوستی داشتیم اول با ما اومد E1 اکانتش هم هنوز هست بعد به قول معروف با سایدش حال نکرد رفت F1 بعد اونجا هم مشکل درون سایدی خورد بجای حل مشکل ،حذف کرد گفت 20 روز دیگه سرور جدید ران میشه میرم اونجا (G1) والا اکانتش Game oveer 666 بود تو سرور F1 که رنک یک سرور هم بود !!!
    و این روند هی ادامه پیدا میکنه چون ؛
    شما بهش دلیلی برای جنگیدن و موندن نمیدین هی جلوی پاش سرور جدید میزارین ! شما تعداد سرور هاتون رو کمتر کنید ، یا با فاصله بیشتر مثلا 4 ماه یا 100 روز سرور جدید استارت کنید ، که حداقل توی سرور قبلیش کتیبه هاش اومده باشه .
    الان فاصله زمانی شروع شدن سرور E1 با F1 چیزی حدود 40 روز بود و این موضوع باعث کم شدن بازیکن های سرور F1 شد ، و از این مثال ها زیاده .

ما نمیگیم مثل .com ، ولی حداقل نزدیک به سطح .ir سابق باشه ، سرور کلاسیک 3.6 اگه راه اندازی بشه پلیر های حرفه ای زیادی کشیده میشن اینجا ولی خب در آمد توی 3.6 نسب به ورژن 4 برای شما کمتره ،
    حالا تصمیم خودتونه کمیت یا کیفیت ؟ کدوم براتون مهم تره
    درود
    دوست عزیز ممنون از این که راهکار ارائه دادید ولی اگه به پستی که قبل از شما گذاشته شده یعنی این پست دقت کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Turbo نمایش پست ها
    سرورهای اسپید پایین با توجه به ران شدن سرور بی پایان کمتر ران میشه. سرور های اسپید بالا هم پس از پایان هر سرور سرور بعد ران میشه. به طور مثال این سرور 50 یا 100ی که فرمودید به صورت همزمان اجرا نمیشه. همچنین کاربری که 50 بازی میکنه رو نمی تونیم وادار کنیم 1 یا 3 بازی کنه و از مدیریت همیشه تقاضای اجرای سرور با این اسپید هست که تاپیک هاشو هم دیدید. در مورد سرور 1 هم قبلا هر 45 روز اجرا میشد که در سرور g1 به 60 روز رسید.

آیا باعث میشه وقتی یه نفر فارم شد حذف اکانت نکنه و تو سرور بمونه؟ شما که پلیر هستید آیا وقتی فارم شدید در سرور باقی می مانید و یا حذف اکانت می کنید؟
    به نظر رویه کلی حفظ فاصله قدرتی پلیرها از هم شرط مهم دیگری است که همواره توسط مدیریت دژکوب مورد توجه قرار گرفته.
    قطعا وقتی قدرت سرور دست 20 اکانت باشه و اونها بقیه پلیرها رو فارم کنند کسی تو سرور باقی نمی مونه. پس اگه قدرت بازی بین تعداد پلیر بیشتری پخش بشه بازی جذابیت بیشتری پیدا میکنه و پلیر بیشتری نگه میداره.
    سیاست هایی که در این راستا اتخاذ شده:
    • جلوگیری از استفاده از بات ها (قابل توجه دوستانی که می گویند چرا نمیذارید بات استفاده کنیم و مردم بیکار نیستن فارم دستی اد کنند) افرادی که از بات استفاده می کنند قدرت بیشتری نسبت به افرادی که سالم بازی می کنند در بازی خواهند یافت.
    • عدم امکان بازی بر روی چند دهکده توسط دوال های اکانت. در صورتی که دهکده ی فعال برای همه دوال ها یک دهکده باشه خود به خود باعث میشه اکانت هایی که دوال بیشتری دارند بیش از حد رشد نکنند. و اکانتی که به صورت فردی بازی میکنه بتونه خودشو به این اکانت ها برسونه.
    • جلوگیری از تخلفات مانند مولتی اکانتی و خرید و فروش اکانت.
    • برداشته شدن فارمیاب از سرورها، حدود چند درصد اندک پلیرهایی که کلوپ طلایی فعال دارند به کمک این گزینه قدرت بالاتری نسبت به سایر پلیرها پیدا می کردند و باعث خالی از سکنه شدن سرور می شدند.
    • افزایش رشد زاد و ولد حیوانات آبادی ها و ناتار ها. منابع زیاد فارم ها باعث رشد بیش از حد کاربران با آنلاین یا دوال بیشتر میشه طوری که در ربع اول مدتها قبل از آزاد سازی کتیبه های سرور اونقدر قدرت دارند که باقی پلیرها رو فارم کنند.

این نکته تاثیر خیلی به سزایی در بالا رفتن سرور خواهد داشت چون الان با غارت های رویایی ساخت و نگهداری همر خیلی راحته و درنتیجه دفاع کردن خیلی سخت میشه و باعث حذف اکانت و رفتن پلیرها به سرور بعدی میشه.
    بنابراین به نظر میرسه علاوه بر کاهش سرورها پارامتر یا پارامتر های دیگری هم بر جذابیت سرور موثره. همونطور که قبلا هم مثال زده شده بازی بارسلونا و رئال بسیار جذاب تر از بازی بارسلونا و الاهلی خواهد بود. بازیکنی که ببینه تیمش بسیار بسیار از رقیب ضعیف تره رقبتی به ادامه رقابت نداره. و دو حالت داره اگه سرور دیگری در حال اجرا باشه درونجا ثبت نام میکنه و این داستان تکرار میشه و اگه نباشه به کلی حذف اکانت.
    پس بهتره به مسئله سطحی نگاه نکنیم و همه مشکلات رو معلول تعداد سرور زیاد ندونیم. اگه شما جز 20 درصد کاربران برتر و قویتر سرور هستید و با مسائلی مانند سیستم ضد بات، زاد و ولد حیوانات و غیره که در بالا اشاره شد مخالفت کردید و می کنید لطفا از کم شدن پلیرها گلایه نفرمائید و مشکلات رو گردن تعدد سرور نندازید. مطمئن باشید اون پلیری که شما فارم فرمودید ماه تو پیشونی سرور و ما و شما ندیده که بمونه و بازی کنه، وقتی حرفی برای گفتن نباشه حذف و رفتن رو بر موندن ترجیح میده. خیلی ازین پلیرها افرادی هستند که تازه با این بازی آشنا شدند و ما به جای آموزش بازی و فرصت بازی کردن، فرصت یادگیری بازی رو ازشون گرفتیم.
    کامل تمام این صحبت ها که شما گفتید رو توضیح دادن که داره اعمال میشه مثلا f1بعد 45 روز و g1 بعد 60 روز ران شد و داره تلاش میشه فاصله زمانی بین راند ها بیشتر بشبه سرورهای 3ایک هم که دیگه راندی شده. فکر میکنم خواسته شما تا حدودی تامین شده
    در مورد 3.6 هم بنده کامل با شما موافقم اما فرمت اون ورژن با این ورژن زمین تا اسمون فرق داره و برنامه نویسی کاملا جداگانه ای می خواد در نتیجه یه ذره باید بیشتر روش کارشناسی بشه.
    خود بنده به شدت طرفدار کلاسیک هستم و مطمئنم خیلی از بازیکن های قدر بر میگردن و اتفاقا از نظر در امدی هم برای سایت خیلی بیشتر درآمد زا هست کلاسیک چون رنج سنی بازیکن های کلاسیک بالای 25 سال هست و همه هم دست به جیب چون من بازی کردم باهاشون یادمه که خودم سال 87 نزدیک به 2میلیون هزینه کردم که شاید بین هولدرهای اون سرور من کمترین هزینه رو کردم؛ پس میبینید که منافع مالی سرور توی کلاسیک قطعا تامین خواهد شد.

پس حتما یه سری محدودیت های فنی هست که باید برطرف شه.

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط MOD Ali_Poaro نمایش پست ها
    میدونی چیه پیمان، رو حرف شما رفتم دژکوب کام و چک کردم بهترین سروش
    سلام دوست من

تشکر میکنم بابت راه اندازی سرور های خوب و با منطق و با باگ کم.

شما هیچ وقت سرور های ایران رو با دات کام مقایسه نکن.. چون دات کم خیلی کم کیفیت تر از ایران بوده و خواهد بود.

برای اینکه بتونید پلیر های خوب به سمت خودتون بکشید تنها چیزی که مهم هست اینه که سعی کنید از مادی گرایی دوری کنید
    قیمت گلد خوشبختانه خیلی خوب هستش.. و مطمئنا پلیر راضی هست. و امیدوارم به همین رویه پیش برید. به جای اینکه سرور های زیادی ران کنید سعی کنید با کیفیت تر اقدام کنید و برید به سمت مدیریت زمان دژکوب کلاسیک ایران.. تعداد سرور اون زمان بسیار محدود و منظم بود. و روز به روز طرفدارای دژکوب ایران بیشتر شد.. اگر اطلاعات محدود هست سعی کنید از مشاوران خوب که مطمئنا از مدیران با تجربه فروم دژکوب ایران بودن استفاده کنید.

مشکل اصلی شما این هست که چیزایی اضافه کردین به دژکوب که غیر منطقی هست. در ضمن سرور اسپید بالای 5 ایکس برای هیچ پلیر قدیمی دژکوب جذاب نیست.

نظر شخص بنده این هست هر چیزی میخوای استفاده کنی باید اورجینال استفاده کنی.. شما هم بهتر هست چیزی دل بخوایی به سرور ها اضافه نکنید
    البته من برای تست جز یه سرور 50 ایکس در سرور دیگه حضور نداشتم و این موارد فقط نظر شخصی بوده .

با تشکر
    من نه رهبرم نه سرباز ، اما ؛ امروز میجنگم.
    من کسی نیستم که بیهوده دل به دریا بزند.

سکوت لطفا ثبت نام کنید. ، مرگ اوست

9. تشکر MOD AdMirAl, MOD Ali_Poaro, WESKER تشکر نمود

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

به نظر من اولین و بهترین کاری که شما میتونید انجام بدید تبلیغاته که پلیر های قدیمی و دوباره جذب کنید، تیم ما از اولی که دژکوب تو ایرن اومد، بوده، ولی متاسفانه تا همین 3 ماه پیش اصن نمی دونستیم همچین سایتی هستش، من به طور کلی سرور ها رو دیدم، خیلی از پلیر های قدیمی نیستن اینجا، که شاید اکثر اونها به این خاطر نیستن که در واقع اطلاعی ندارند که این سایت راه اندازی شده

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

تعدد سرور ها یک معضل هست ...هرچقدرم که دلیل بیارید باز هم تعداد سرور های نرمال که هی دوباره ران میشه جذابیت سرور هارو کم میکنه ..شما سرور نرمال رو دارین با سرور 500 مقایسه میکنید ...تو سرور پونصد میشه بازی دست 5 نفر باشه اما تو سرور نرمال نه ...هفته های اول که اصلا توان درگیری نداره هیچ کسی ..بعدشم کسایی هم که قدر باشن بطور مثال شما کل تاپ غارت رو بزار تو یه اتحاد بازم میشه کامل صافشون کرد..چون نمیتونن که 200تا پلیر رو فارم کنن هربار همر بلند کنن باید بزور گندمش رو تامین کنن ..حتی نمیتونن ساید خودشون رو تنهایی پاکسازی کنند ..اما چون سرور جدید بکوب میاد واقعا انگیزه ای نداریم ..چرا تلاش زیاد کنیم ؟ خراب شد میریم سرور بعدی .

12. تشکر MOD AdMirAl, kingphoenix تشکر نمود
    پسندیدن cyrous, kingphoenix پسندید

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

دقیقا بنده هم میخواستم همین موضوع رو بگم وقتی سرور زیاد باشه انگیزه ها کمتر میشه
    طرف خراب میکنه میگه نهایتا میرم سرور بعدی...

- - - Updated - - -

دقیقا بنده هم میخواستم همین موضوع رو بگم وقتی سرور زیاد باشه انگیزه ها کمتر میشه
    طرف خراب میکنه میگه نهایتا میرم سرور بعدی...

14. تشکر ** NAZI ** تشکر نمود
    پسندیدن ** NAZI ** پسندید

محبوبیت کاربر
    یاد شده
    در 0 پست

سلام به دوستان عزیز
    شاید این آخرین پست من داخل فروم دژکوب باشد
    تا جایی که از دوستان آشنا با سرورهای دژکوب جویا شدم اکثر جهان های بازی دژکوب در زمان کتیبه ها با کمبود بازیکن مواجه میشوند و تعداد انگشت شماری بازیکن برای آخر سرور حضور پیدا میکنند... که به عقیده ی دوستان اشکال از نحوه ی آغاز سرورهای جدید است که اکثرا مصادف شده با ورود کتیبه ها به داخل سرور های قبلی که در حساس ترین زمان ممکن بازی برای عموم بازیکنان به جای ایجاد انگیزه ؛ بازیکنان را به حذف کردن ، فروختن یا ول کردن اکانتهایشان ترغیب میکنند تا در سرور جدید با تجربیات سرور قدیمی بازی بهتری ارائه دهند که صد البته این رویه بسیار بسیار برای سازنده های بازی در مقطع کوچکی از زمان سود آور است ولی برای بازی و بازیکنان هیچ بار مثبتی به همراه ندارد و روز به روز باعث پایین آمدن سطح سرور ها و کم شدن بازیکنان میشود.
    من به عنوان یک بازیکن آماتور که بازی در سرور های .com و .ir رو تجربه داشتم از نحوه ی ساخت بازی و کنترل بازی به غیر از مشکلات آی پی مشترک بسیار راضی بودم و سطحش را با .com مقایسه میکنم ولی در این بین مشکلات و باگ های ریز هم دیده میشود که کاملا قابل تعبیر و تعمیر میباشند.
    پیشنهاد من به دوستان سازنده و راه انداز بازی در جهت پیشرفت جهانی شدن و رقابت با .com جدی گرفتن و باور داشتن به خودشان است و در وحله ی اول برای این مهم ثابت نگه داشتن بازیکنان و هواداران فعلی بازی در 3 مقطع شروع بازی وسط بازی و آخر بازی در یک جهان بازی را بسیار مهم میدانم.
    من حذف سرور هایی با سرعت بسیار بالا را پیشنهاد میدهم(البته نه حذف کامل) که در مقاطع کوتاهی از زمان سود آور هستند ولی کاملا باعث کشیدن بازیکنان سرور های مهم با سرعت 1-2-3-5 به داخل این سرور ها میشوند و بازیکنان ثابت را روز به روز کمتر میکنند.
    همچنین کمتر کردن جهان های بازی و تداخل بوجود نیاوردن میان سرور ها به طور مثال یک جهان بازی با سرعت 3x تمامی دوستان علاقه مند به این سرور را راضی نگه میدارد و همچنین به دلیل عدم وجود سرور دیگر با این سرعت و نیاز بازیکنانی که بازی در سرور با این سرعت را دوست دارند باعث کمتر شدن حذف اکانت ها و ثابت شدن بازیکنان سرور ها میشود.
    به نظر من تمامی سعی و تلاش سازندگان در حال حاضر باید رسیدن به اعتبار و موفقیت های سرور های .com و .ir باشد که در عرض چندین ماه به سادگی با برنامه ریزی درست به آنها میرسند... سپس با ذهن خلاق و برنامه نویسی شخصی که در اختیار دارند میتوانند دژکوب .com را هم به ساختن دژکوب ورژن 10-20-1000 که از ساخته های دژکوب ایران است ترغیب کنند.
    Definitely Not Ocht

16. تشکر Omid, Knig}{T, WolFlanD, DBoy تشکر نمود
    پسندیدن Knig}{T, WolFlanD, DBoy پسندید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12