خوب من اینجا یه چیزی گفتم که به جاهایی کشیده شده که ربطی به موضوع نداشت
یه مقدار نقص داشت که الان بیکارم میخوام تکمیلش کنم

تو اون مثلا مقاله اول و آخر سرور نوع کار حدودا گفته شده
اما زمانی که باید نیروهارو هم روند ساخت خیلی کم توضیح دادم

این توضیحات برای سرور های جدید که ناتار نیروسازی میکنه به درد میخوره

توی این سرور های همیشه غارت گر بیشتر از حد معموله چون هر کسی توتن برمیداره و میره به سمت تاپ غارت
اما الان چون ناتار نیرو سازی میکنه نمیشه مثل قبل زد به ناتار
حالت عقلانی اینه که با نیروی بیشتر و با فاصله زمانی بیشتر به ناتار بزنی تا منابع رو با کمترین تلفات به دست بیاری

وقتی ناتار نیروسازی میکنه نمیشه 100در 100 رو زد نظر من اینه که هر 2 ساعت یه دور لیست رو بزنی
زمانی که نیرو خیلی کمه باید نیرو رو تو فاصله حد اکثر 1 ساعت فرستاد که سر 2 ساعت تو ده باشن و بشه دوباره لیست روزد
یعنی لژون رو تو 6 خونه شمشیر زن رو تو 7 خونه سزار رو تو 10 خونه و شوالیه رو تو 14 خونه (اینجا مسعله غارت نیست ندادن تلفات هست )
اینطوری سر یک ساعت لیست زده میشه و سر ساعت دوم تمام نیرو ها تو ده هستن
اینجا باید نیرو رو به نسبت لیست زیاد کرد
مثلا 10 تا فارم تو 7*7دارید و تا 14*14 هم 30تا فارم دیگه دارید
ولیست با 10 شمشیر زن هست و 5 شوالیه
واسه 7*7* به 100 تا شمشیر زن و 150 ا شوالیه هم برای مابقیش نیازه اما شما 50 تا شوالیه دارید و از 30تا فارم میتونید 10تاش رو بزنید
بهترین گزینه اینه که شوالیه هاتون رو به 150 عدد برسونید که بتونید سواره و پیاده رو باهم بفرستید و با هم برگردن
اما تعمین گندم شوالیه برای بعضی ها سنگینه واسه همین پیاده رو با شوالیه هم زمان میسازن توی این حالت بهتره که شمشیر زن ها به محدوده شوالیه ها تجاوز کنن اما بهتره که برای هر خونه 2 برابر شمشیر زن در نظر بگیرید که نصفشون تو ده میمون ، سر 2ساعت اون تیکه ای که بالای 7 خونه بود تو راه هستن و موقعه غارت از شمشیر زن های که تو ده مونده بودن استفاه میشه
و لیست رو به همین صورت ادامه میدیم اوایل کند پیش میره ولی بعد میشه تا 14 خونه رو باپیاده زد و تا 28 خونه رو با سواره
وقتی به 28 خونه رسیدید باید نیروتون به این صورت باشه
7*7 100تا شمشیر زن (10 فارم)
7*7 تا 14*14 300 تا شمشیر زن(30 فارم)
سر 2 ساعت 100تای اول برمیگرده و 300تای دوم در حال برگشت هستن باید 300تا نیرو تو ده داشته باشید که بتونید لیست رو دوباره بزنید
که میشه 700تا شمشیر زن
شوالیه هم از 14-28خونه رو تو 1-2 ساعت میزنه یک جوری تنظیمش کنید که با شمشیر زن برگرده و بتونید بزنید

وقتی میخواید از 14-21 خونه روباشمشیر زن بزنید به ازای هر فارم باید 3 برابر شمشیر زن داشته باشید و برای 21-28 4 برابر
توی این حالت همیشه نیرو دارید برای غارت زدن هر 2 ساعت

این روش برای حالتی بود که محاجم با پیاده نظام شروع به غارت کنه

اما زمانی که باشوالیه شروع میکنید و بعد پیاده نظام میسازید
چون مصرف گندم این حالت زیاده باید تیمی بازی کنید و مدام نیرو در حال غارت باشه
نظر شخصی من اینه که پیاده نظام رو تا زمان فول ساخت کردن اسطبل لول 15-20 وارد بازی نکنید (بالا بردن اسطبل تا 20 با توجه به میزان غارت یه زمان هایی ارزش نداره )
تا فاصله 14 خونه (مثلا 40 فارم ) 200 تا شواله نیازه (هر فارم 5 شوالیه)
از 14-28 خونه 2 برابر تعداد فارم و از 28-42 3برابر تعدا فارم شوالیه نیاز دارد و....
وقتی قرار شد پیاده نظام رو بیارید تو بازی مثل همون حالت قبل بیارید تو بازی

وقتی اینوری نیرو بسازید همه نیرو در حال حرکت هست بعد از 2-3 غارت و راس 2 ساعت به اندازه غارت یه لیست نیرو میاد تو ده

اما برای کسایی که کمتر به اکنت سر میزنن فاصله غارت رو بیشتر کنن مثلا تا فاصله یک ساعت ونیم پیاده بچینن واز اون به بعد رو سواره (تا یک ساعت و نیم سواره ) بعد 2برابر لیست نیرو بسازن و هر 3 ساعت لیست رو بزنن با زیاد کردن فاصله میشه با نیروی کمتر فاصله بیشتری رو زد اگر فاصله رو زیاد کنید گندم به اندازه کافی نمیرسه به ده و مجبور میشید منابع رو به گندم تعیدل بزنید (و بهتر هم هست رو پیاده خوب کار کنید )

همینطوری ادامه بدید بعد از یه مدتی روش کار میاد دستتون و میتونید فارم لیست جدا بسازید (سواره رو جدا لیست کنید و پیاده رو جدا )و با توجه به تایم دلخواه (بسته به جایی که هستید و میزان فارمتون ) بزنید

در کل فرمول ساخت لیست فارم برای هر 2 ساعت این هست
تافاصله 1 ساعت همون تعداد نیرو
از فاصله 1تا 2ساعت 2 برابر همون تعداد نیروی لیست
از فاصله 2تا 3 ساعت 3برابر و.....

توی حالت شمشیر زن و سزار به این صورت تعقیر میکنه
1-7 خونه شمشیر زن و 7-10 خونه سزار
1-14 خونه شمشیر زن و 14-20 خونه سزار
1-21خونه شمشیر زن و 21-30 خونه سزار
چون سرعت سزار 10 فیلد بر ساعت هست

اگه یک مقدار کارکنید میتونید لیست رو بیشتر به نفع اکنت تعقیر بدید

اگه جایی بیافتید که یه غارت گر توتن داره لیست خودش رو هر نیم ساعت میزنه شما عملا با این لیست فلج میشید و مجبور به کم کردن تعداد نیرو و کم کردن فاصله غارت کردن می شید که به نسبت تلفات تون بالا میره

پ.ن :من نیرو سازی استاندارد ناتار رو برای اول سرور فرض کردم که متوسط اون 3-4 هست با دیوار سطح 3 که میشه 9 تا شمشیر زن +1 (برای اطمینان )فرض کردم
وگرنه باید با توجه به متوسط نیرو سازی تلفات رو به 1 کاهش بدید (آهنگری هم یادتون نره )
پ.ن2: اگه دیوار نباشه و متوسط نیرو سازی ناتار 3 باشه میتوید از یک سزار جهت غارت استفاده کنید
پ.ن3:هرچی غارتگر کنارتون بیشتر باشه احتمال اینکه به ناتار نیرو دار بزنید کمتره و میتونید لیستتون رو تعقیر بدید
پ.ن4: چیزی یادم نمیاد