دیگر افراد حرف های ما را به گونه ای دیگر تفسیر می کنند. وقتی شما در مورد مسئله ای که اطلاعی ندارید اظهار نظر می کنید این باعث می شود تا دیگران حس بدی نسبت به شما پیداکنند. rent car iran

افراد باهوش طی تحقیقاتی که شده سعی می کنند یک سری حرف ها را که در محاوره رایج است کمتر بکار ببرند. اجاره ماشین

در اینجا به 9 نمونه از آن ها اشاره میکنیم:سفارش غذا

1. خسته هستید

از نظر سایرین افرادی که خسته هستند اصلا جذاب به نظر نمی*رسند. این افراد آشفته به نظر می*رسند و بداخلاق هستند.

پس بنابراین هنگامی که با آن ها صحبت می کنید بگویید: همه چیز خوب است؟ این باعث می شود تا افراد متوجه شوند که شما آدم دلسوزی برای آن ها هستید.

2. چقدر لاغر شدی!

این عبارت مناسب نیست. زیرا باعث می شود طرف مقابل احساس کند که قبلا چاق بوده است و یا بد به نظر می رسیده است.

سعی کنید بگویید چقد عالی هستی. این باعث می شود که در زمان حال حس خوبی به او بدهید

3. تو لیاقت بیشتر از این ها را داری

وقتی یک شخص از یک رابطه و یا کسب و کاری بیرون می رود این جمله باعث می شود که او فکر کند که انتخاب مناسبی نداشته است.

پس به جای این کلمه از جمله خودش ضرر کرده است استفاده کنید.

4. تو همیشه یا تو هیچوقت

هیچ کس خودش را در یک بعد قرار نمی دهد پس نباید کسی را اینگونه صدا کرد. هیچوقت کسی را اینگونه توصیف نکنید زیرا بعد از آن کمتر تمایل دارد تا حرف های شما را بشنود.

خیلی راحت به کاری که کرده اشاره کنید و بگویید که این کار او اشتباه بوده است.

5. خیلی جوان تر از سنت هستی

این عبارت عبارت خوبی نیست زیرا یک شخص همیشه به یک صورت نخواهد. قرار نیست که شخص همیشه زیبا بماند. به جای این جمله می توانید از عبارت فوق العاده به نظر می رسی استفاده کنید.

6. به تو گفته بودم که

این عبارت توهین به افراد هست. همیشه افراد چیزهایی را یادشان می رود. نباید به این صورت با ان ها صحبت کرد. در اینصورت افراد فکر می کنند شما خودتان را خیلی بالاتر از آن افراد می دانید.

7. موفق باشید

این جمله این حس را به اشخاص می دهد که آن ها برای موفق شدن نیاز به شانس دارند. به جای این جمله بگویی من مطمئن هستم از پس این کار بر میای.

این جمله حس اعتماد به نفس افراد را به شدت افزایش می دهد. و همچنین این جمله باعث می شود شخص به شما حس متفاوتی نسبت به دیگران پیدا کند.

8. حق انتخاب با توست یا هر طور خودت صلاح می دونی

شاید شما نسبت به نظری که از شما خواسته شده بی تفاوت باشید ولی به هر حال شخص مقابل شما دوست دارد نظر شما را راجب به این کار بداند.

این گونه بیان کنید: من نمی تونم مطمئن باشم در مورد نظرم منتها به نظرم این موارد را هم در نظر بگیری بد نیست.

اینکار باعث می شود شخص مقابل شما احساس کند که شما برای او ارزش قائل هستید.

9. من هرگز...!

این عبارت برای این است که شما اشتباهات خود را توجیه کنید و افراد را متوجه اشتباهات دیگران کنید. و این را مد نظر داشته شخص مقابل باید تا الان اشتباهش بخشیده شده باشد.

پذیرش اشتباهات بهترین راه حل است