نقل قول نوشته اصلی توسط omid نمایش پست ها
ما وسط سرور تغییری ندادیم. از سرور های قبل این تغییر ایجاد شده اونم به درخواست کاربر بوده به من چه ارتباطی داره که بیام دف کتیبه رو زیاد کنم.

چرا اشتباه خود را قبول نمی*کنیم؟
این سوال کاملا جنبه روان شناسی و به شخصیت درونی فرد برمیگرده
بخوام توضیح بدم چیزی حدود 20 صفحه a4 میشه فقط براتون چند خط کپی میکنم
ممکن است یک نفر کاری انجام دهد ولی به نظر خودش به هیچ وجه اشتباه نباشد، اما خیلی ها، کار او را اشتباه بدانند. بنابراین باید اشتباه را به خوبی و به درستی تعریف و مشخصات آن را بیان کرد.متاسفانه باید بگویم که خیلی از افراد جامعه ما نصیحت پذیر نیستند و به عبارت دیگر خود را برتر از دیگران می دانند و به همین دلیل حاضر نیستند اشتباه خود را بپذیرند.من شنیده ام که درخت میوه هرچه پربارتر می شود، شاخه های آن خمیده تر می شود.اما برخی انسان ها چنان غرق غرور و تعصب های بی جا می شوند که حاضر نیستند، اشتباه خود را قبول کنند.البته افراد زیادی هم هستند که با تواضع و فروتنی بسیار زیاد، اشتباه خود را قبول می کنند.
برای بسیاری، تصور قبول اشتباه همانند بلعیدن قرص سیانور است
ایجاد حس کاذب استحقاق و برتری
بسته بودن نسبت به دیدگاه های دیگران
جستجوی اطلاعاتی که باور ها را به جای به چالش کشیدن تأیید می کنند.

چرا بعضی از افراد از قبول خطا گریزانند؟
در انکار گیر کرده*اند
از مسئولیت*پذیری اجتناب می*کنند
در برابر تغییر مقاوم هستند
بازخورد را نادیده می*گیرند
در تصمیم*گیری عجله می*کنند
با خود مهربان نیستند
از شکست می*ترسند
ذهنیت ثابتی دارند
به اشتباهات خود فکر نمی*کنند

دلیل نپذیرفتن اشتباه ؟؟
آنها نیاموخته اند که بین “عمل” و “شخصیت” تفکیک قائل شوند
آنها بین احساس خطا کاری و شرم تفاوت قائل نیستند
آنها می ترسند مقصر اصلی شناخته شوند
آنها از برملا شدن اشتباهات گذشته می ترسند
آنها می خواهند فاصله شان با دیگران را حفظ کنند
حس ریاست طلبی و ترس ار برملا شدن سطح و توان فرد
آنها از برملا شدن اشتباهات گذشته می ترسند

سخن نهایی
از طریق اشتباهات است که یاد می گیریم و کامل می*شویم.
فلسفه ژاپنی کینتسوگی را در نظر بگیرید، جایی که قطعات سفال شکسته با لاک طلایی ترمیم می شوند و به جای پنهان کردن ترک ها، ترک ها را برجسته می کنند. این فلسفه زیبا را می توانیم در زندگی*مان نیز به کار ببریم. هر اشتباهی که مرتکب می شویم فرصتی برای ما است تا خودمان را با نسخه خودمان از "لاک طلایی" ترمیم کنیم تا ما را انعطاف پذیرتر و منحصر به فرد تر کند.
بنابراین اشتباهات خود را در آغوش بگیرید، از آنها درس بگیرید و به یاد داشته باشید آنها شکست نیستند، بلکه پله هایی در مسیر رشد شما هستند.

به یاد داشته باشید، عذرخواهی، اعتراف به اشتباه یا تغییر یک باور ناقص، چیزی از شخصیت شما کم نمی کند. برعکس، این نشان دهنده شجاعت، صداقت و قدرت شخصیت است.